شرکت‌های برتر لجستیکی در جهان

لجستیک و فرایند توزیع یکی از روش‌های پیچیده و سخت در دنیای امروزی است. در زمان قدیم چیزی به اسم شرکت لجستیکی وجود نداشت؛ به‌همین دلیل فرایند توزیع خیلی ساده‌تر از چیزیکه امروز شاهد آن هستیم، اتفاق می‌افتاد. همچنین به‌دنبال فناوری‌های جدید، شرکت‌های لجستیکی به‌منظور تسهیل و سرعت بخشیدن به این فرایندها وارد میدان شده‌اند. به دنبال افزایش این شرکت‌ها، درآمد حاصل از ترانزیت کالا، صادرات و واردات و... افزایش پیدا کرد و در نتیجه اَبر شرکت‌های لجستیکی وارد میدان می‌شوند. ما 5 شرکت برتر لجستیکی را در این مقاله براساس درآمد، در عصر جدید کنونی فهرست کرده‌ایم که در ادامه قرر است بیشتر با آنها آشنا شوید.

۱. list text hereیو پی اس (UPS)

UPS یک شرکت لجستیکی تحویل بسته، مستقر در ایالات متحده است. این شرکت بیش از یک قرن است که فعالیت می‌کند. UPS در زمینه حمل و نقل زمینی، حمل و نقل هوایی، حمل و نقل دریایی، توزیع مرسوله، تحویل هواپیماهای بدون سرنشین و سایر زمینه‌ها فعالیت می‌کند. این شرکت در سیاتل طی سال ۱۹۰۷ با ۱۰۰ دلار، به عنوان یک سرویس پیام رسان کوچک شروع به کار کرد. UPS همچنین بیش از ۳۵ میلیون متر مربع از تأسیسات توزیع و انبارداری را در بیش از ۱۰۰۰ مکان در ۱۲۰ کشور جهان اجرا می‌کند و به بیش از ۲۲۰ کشور و منطقه خدمات ارائه می‌دهد.

درآمد: ۷۴.۹۶۹ میلیارد دلار دفتر مرکزی: آتلانتا، جورجیا، ایالات متحده آمریکا

2. list text hereدویچه پست: گروه DHL

DHL یک شرکت آلمانی است که در ایالات متحده تاسیس شده است. DHL Air Cargo در سال ۱۹۶۹ فعالیت خود را آغاز کرد و در اواخر دهه ۱۹۷۰، تجارتش در ارائه خدمات به سراسر جهان رشد چشمگیری کرد. دویچه پست، خرید سهام این شرکت را در سال 1998 آغاز کرد؛ سپس توانست خرید DHL را در سال 2002 تکمیل کنند و نام DHL را به سایر بخش‌های خدماتی خود هم گسترش دهد. پس از خصوصی‌سازی خدمات ملی پستی آلمان در سال ۱۹۹۵، دویچه پست ایجاد شد. DHL در حال حاضر ۴۳۰ انبار به مساحت ۱۱ میلیون متر مربع دارد.

درآمد: ۶۳.۳ میلیارد یورو دفتر مرکزی: بن، آلمان

۳. list text hereشرکت فدرال اکسپرس (FedEx)

فداکس (FedEx) که قبلاً فدرال اکسپرس نام داشت، یکی از شرکت‌های لجستیکی جهانی، مستقر در ایالات متحده است که در سال ۱۹۷۱ به عنوان سیستمی برای تحویل سریع مرسولات تاسیس شد. فدرال اکسپرس بزرگ‌ترین شرکت لجستیکی و حمل‌ونقل بار در جهان از نظر وسعت مروسلات شناخته‌شده است. همچنین این شرکت لجستیکی چهارمین شرکت بزرگ از نظر اندازه ناوگان نیز به حساب می‌آید. FedEx چندین سال است که تصمیم گرفته، تا به یک ارائه دهنده خدمات کامل حمل و نقل و یک رقیب اصلی برای سایر شرکت‌های لجستیکی تبدیل شود. FedEx در حال حاضر با فعالیت در بیش از ۲۲۰ کشور و بیش از ۳ هزار متر مربع فضای انبار تحت کنترل خود، یک رهبر جهانی در زمینه توزیع و لجستیک است.

درآمد: ۶۹.۲۱۷ میلیارد دلار دفتر مرکزی: ممفیس، تنسی، ایالات متحده آمریکا

۴. list text hereKuehne + Nagel Inc

شرکت Kuehne + Nagel در سال ۱۸۹۰ به‌عنوان یک آژانس حمل و نقل برای توزیع پنبه و سایر محموله‌های ترکیبی در برمنِ آلمان شروع به کار کرد. این شرکت به عنوان یک هلدینگ سوئیسی معتبر، با ارائه خدماتی ارزنده در زمینه حمل و نقل دریایی، حمل و نقل هوایی، لجستیک قراردادی و حمل و نقل زمینی به عنوان دومین شرکت حمل کالاهای حساس از قبیل پنبه و خواراکیجات بدل شده است. همچنین این شرکت لجستیکی در نیمه قرن بیستم، با تاکید بر راه‌حل‌های لجستیکی مبتنی بر فناوری اطلاعات، به نخستین شرکت پیشرو در امر توزیع کالاهای نوین، مبتنی‌بر ذخیره اطلاعات کاربران شهرت دارد.امروزه این سازمان، بیش از ۷۵ میلیون متر مربع فضای ذخیره‌سازی و توزیع مرسوله را در بیش از ۶۵ کشور جهان، از جمله ۱۴ میلیون متر مربع در ایالات متحده، داراست که نسبت به سایر شرکت‌های لجستیکی یک موقعیت استثنایی است.

درآمد: ۲۱.۰۵۴ میلیارد دلار دفتر مرکزی: Schindellegi، سوئیس

۵. list text hereنیپون اکسپرس

نیپون اکسپرس که در ژاپن با نام Nittsu نیز شناخته می‌شود. یک شرکت لجستیک ژاپنی با پیشینه معتبر است. این شرکت در سال ۱۹۳۷ با ادغام Kokusai Tsu-un KK، همچنین شش رقیب کوچک و بزرگ دیگر و تعدادی دیگر از شرکت‌های لجستیکی در مقیاس کوچک، در ژاپن تأسیس شد. دولت ژاپن نسبت به سایر شرکت‌های لجستیکی مسقر در ژاپن، به این شرکت توجه و حمایت بیشتری کرد و آن را به یک نهاد نیمه دولتی تبدیل کرد.این شرکت در بیش از ۴۰ کشور فعالیت می‌کند و در ترکیب اشکال مختلف حمل و نقل و لجستیکی مثل هوایی، دریایی و زمینی تخصص دارد. Nippon Express شبکه‌ای قوی از ۷۴۴ شعبه در ۴۸ کشور و منطقه است که بیش از ۲.۵ میلیون متر مربع فضای انبار در ژاپن و ۲ میلیون متر مربع دیگر در خارج از کشور دارد.

درآمد: ۱۹.۹ میلیارد دلار دفتر مرکزی: توکیو، ژاپن

فرایند توزیع مرسولات عظیم بین کشوری و میان قاره‌ای همواره توسط شرکت‌های برتر لجستیکی در جهان صورت گرفته است. شرکت‌هایی که همواره سعی کرده‌اند به صورت گسترده و در ابعادی بزرگ فرایند ارسال مرسوله از نقطه‌ای به نقطه دیگری در جهان را انجام دهند. از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید، از شما سپاسگزاریم و امیدواریم با ابر شرکت‌های لجستیکی دنیا به‌خوبی آشنا شده باشید.

**str**